Shape

Danışmanlık Hizmetleri

Danışmanlık Nedir?

Şirketlerin en fazla ihtiyacı olan şeyi; yani zamanı verir. Bilgi orada bir yerlerde dururken, onu aramak, bulmak, absorbe etmek, uygulamak ciddi zaman alan bir iştir. İyi bir danışman, kimsenin bilmediği bir şeyi değil, onu bulmakla kaybedeceğiniz zamanı verir. Kötüsü aksine zaman ve para kaybettirir.Danışmanlık şirketleri, alanında uzmanlaşmış olan kişi veya kişilerin kazanmış oldukları bilgi ve tecrübeleri, belirlenmiş bir zaman içerisinde hizmet verdikleri yerlere tanımlanmış, istenilen işe uygun bir yöntemle aktarılması ve başarılı olunmasını sağlamaktadır.

Details

Bu konuda önemli olan durum; danışman olarak çalışılacak kişilerin, yapılması istenilmiş iş üzerindeki belirlenmiş alanda, profesyonel ve tecrübeli kişiler olmalarının gerekmesidir.

İhracat Yönetimi

Her geçen gün rekabet koşullarının zorlaşması ve yeni pazar arayışında olan işletmelerin iştahını kabartan global pazarlara ulaşmak, sandığınız kadar zor değil! Türkiye’de işletmelere satış faaliyetlerini arttırmakta benzersiz hizmetler sunan Nokta Investment Türkiye, sahip olduğu global satış tecrübesi ile yurt dışında da yanınızda.

Details

Ürünlerine güvenen ve yurt dışında yeni müşterilere ulaşmak isteyen işletmelere özel geliştirilen ihracat projeleri ile baştan sona süreç takibini Nokta Investment’e bırakın, siz üretime odaklanın!

İhracat Danışmanlığı

İhracat faaliyetlerinde bulunmak ve başarılı olmak, multi disiplinler bir sürecin başarıyla yönetilmesini zorunlu kılıyor. Çünkü ihracat pek çok farklı eylemi bünyesinde barındırıyor ve bu eylemlerden her biri, bir sonraki sürecin başarısında belirleyici bir unsura dönüşüyor. Aynı zamanda ülke ekonomisindeki dalgalanmalardan minimum düzeyde etkilenmek ve mevcut riskleri azaltmak da bu sürece dahil olan unsurlardır. Peki, her adımı büyük önem taşıyan bu süreci yöneterek başarılı ihracat faaliyetlerine imza atmak mümkün mü? Eğer bu alanda size rehberlik edecek olana ihracat danışmanlığı hizmetlerinden faydalanırsanız, elbette mümkün! İhracat danışmanlığı hizmeti kapsamında analiz çalışmaları da bulunuyor. Doğru analiz, doğru stratejiler geliştirmeyi sağladığından amacınıza en kısa yoldan ulaşmanız da mümkün hale geliyor. Aynı zamanda projelendirme faaliyet planı ve iş planı gibi çalışmaların temelini de işte bu analiz çalışmalarında elde edilen veriler oluşturuyor.

Details

Nokta Investment Türkiye’de var olan küçük ve orta ölçekli işletmelerden, ithalat ve ihracat isteyen firmalara destek sağlamak amacıyla kurulan firma uluslararası bir ihracat danışmanlığı firmasıdır. Firmanın amacı yurt içinde yaşanacak ekonomik dalgalanmalardan, işletmelerin zarar görmeden faaliyetlerini devam ettirebilmesini sağlamak konusunda, işletmelere danışmanlık hizmeti vermek Ayrıca firma, KOBİ’ lerin ürün kapasitesini arttırmak, verimliliklerini artırmayı sağlamak, ihracat faaliyetlerinde başarılı sonuçlar edinmelerini sağlamak gibi hizmetler de sunmaktadır. Küçük ve orta ölçekli firmalar için, hedef pazar riskini bölerek, riskleri minimum seviyede tutmak da ihracat danışmanlarının bir başka hedefidir.

İhracat Danışmanlığı Hizmetimiz

Nokta Investment İhracat danışmanlığı hizmetimiz, firmalara yurt dışı pazar konusunda, pazarların tespiti için detaylı bir biçimde, dünya pazarlarında pazar araştırması yaparak başlar. Ürünlerle ilgili ihracat verilerini inceleyerek yaptığımız danışmanlık hizmetimiz, uluslararası pazarlardaki ürün tedariki, talep, rekabet, rakama dayanan hedef pazar tespiti gibi konularda firmalara detaylı incelemeler yaparak, firmaya rapor halinde bu incelemelerin sunulması ile devam eder. Sonraki adım, yurt dışı müşteri ilişkileri. Potansiyel alıcılardan oluşan müşteri listeleri oluşturarak, seçilen potansiyel müşteriler ile iletişime geçerek ve firmayı tanıtan sunumlar yaparak danışman işe devam eder

Details

Sunumda firma, firmanın ürünleri, firmanın gücü, firmanın teklifi, potansiyel alıcılara aktarılır. Anlaşmalar sağlanır ve mevcut ihracat işlemleri gerçekleşerek, ürün satışı yapılır. Tüm bu aşamalarda ihracat danışmanı, ödeme tahsilatı, satılmış ürünlerin teslimatı, sevkiyat evraklarını hazırlama, lojistik operasyonlar gibi konularda işletmelere, danışmanlık hizmetlerini devam ettirir. Uluslararası ticaret yapmak isteyen, yurt dışı pazarlarda ihracat yapacağım diyen ya da var olan ticari faaliyetlerini geliştirmek isteyen tüm işletmeler, İhracat danışmanlığı hizmetimizden yararlanabilir.

İhracat Danışmanlığı Hizmeti Almanızın Getirileri

  • Dış ticaret ithalat süreçleri ve ihracat süreçleri sistemli bir şekilde, aksaklıklara uğramadan yönetilir ve devam ettirilir.
  • İşletme ihracat danışmanı aradan çekildiği zaman, dış ticaret ekibiyle birlikte işleri kolaylıkla, kaldığı yerden yönetebilir duruma gelir.
  • Yurt dışı müşteri ilişkileri konusunda firmaya ihracat danışmanı tarafından verilmiş olan müşteri listeleri sayesinde, işletme müşteri bulma sorunu yaşamaz. Ve müşteri ilişkileri sistemli bir şekilde yönetilir
  • Yeni müşteriler kazanan firma, yeni satışlar da yapacağı için işletmede satış artışı yaşanır.
  • Firma için daha önceden hazırlanmış raporlar sayesinde, firma ürününü ve kendini rahatlıkla tanıtabilir ve müşterilerine fiyat tekliflerinde rahatlıkla bulunabilir.
  • Ayrıca ihracat danışmanlık hizmetleri sayesinde ticaret fuarlarında işletmelere destek sağlandığı için işletme, ticaret fuarlarında etkin olabilir.

Uluslararası pazarlarda ticaret yapabilmek ve var olan ticari gelişmelerden haber alabilmek isteyen işletmelerin kesinlikle uzman ihracat danışmanlarından hizmet alması gerekir. Potansiyel dağıtıcı ithalatçı ve dağıtıcı firmaların tespit edilmesi noktasında da ihracat danışmanlığı hizmetinden faydalanabilirsiniz. Bu firmalar ile etkili bir şekilde iletişim kurmak ve aynı zamanda firmaların taleplerinin karşılanması, hangi firmaların ihracat faaliyetleriniz ile ilgilendiği gibi geniş kapsamlı ve detaylı bir çalışmanın yapılmasında da devreye giriyoruz.

Details

Sadece yaptığınız faaliyetlerin sorunsuz bir şekilde tamamlanması değil, satış faaliyetlerinin sorunsuz bir şekilde yapılması noktasında da danışmanlık hizmetlerimizin avantajlarından faydalanabiliyorsunuz. B2B, B2C, B2G, B2M alanlarında hedef kitleye en kısa yoldan ulaşmanız için de ihracat danışmanlığı hizmetlerinden faydalanabilirsiniz. Sunduğumuz bu hizmette amacımız en genel şekli ile ihracat faaliyetlerinizin işleyen bir mekanizmaya dönüşmesini sağlamaktır. Dış ticarette bir yönetim sisteminin oluşturulması yeterli değil. Bu yönetim sisteminin işler hale gelmesi de hedeflerimiz arasında yer alıyor. Girişimcilerin ihracat faaliyetleri için bir sistem kurma aşamasında hangi noktalarda zorlandığı ve hata yaptığı konusuna oldukça hakimiz. Sektördeki deneyimlerimizin ışığında işleyen bir mekanizma kurmanızı sağlayacak tüm adımlarda yanınızda oluyoruz. Firmanıza yeni müşteriler kazandırmanızı sağlayacak olan tüm yetkinliğe erişmiş olmanızı sağlıyoruz. Sonuç olarak başarısız ihracat girişimleri ile zaman ve maddi kayıplara uğramak yerine profesyonel ihracat danışmanlığı hizmetinden faydalanmanız, mevcut tüm riskleri azaltmanızı sağlar. Sizi başarıya götüren yolu kısaltır! Detaylı bilgi için Nokta Investment ile iletişime geçin.